Ankara doğumlu flüt sanaçtısı, müzisyen ve eğitimci Sarpay (SharpEye) Özçağatay, son yılların ileri gelen uluslararası flüt sanatçıları arasında yer almaktadır. Yaşamını New York şehrinde sürdüren sanatçı, sayısız başarıya imza atmıştır.

İlk albümünü 2013 yılında “Unexpectable” adı altında çıkartan sanatçı, bu çalışması ile önde gelen caz kritikleri, basin yayın kuruluşları ve dünya çapındaki flüt firmalarının dikkatini çekmiş ve övgü içeren yorumlar almıştır. Özçağatay, albüm müziklerinin tamamını bestelemiş ve aynı zamanda prodüksiyon kısmını da üstlenmiştir.


Bu başarısının ardından sanatçı kendisine ait “SharpEye” logosunu markalaştırdı ve dünyaca ünlü Japon flüt markası “Miyazawa” firmasının resmi sanatçısı oldu. Bunu takip eden süreçte, İngiliz firması Trevor James flütlerinin alto flüt sanatçısı  olmuştur. Trevor James firması başarılarının bir ödülü olarak sanatçıya kendisine ait “SharpEye”  logolu bir alto flüt hediye etmiştir.


SharpEye, sayisiz konser, festival ve albüm kayıtlarında Grammy ödüllü sanatçılar ve dünyanın her yerinden ünlü müzisyenler ile birlikte performanslarini gerçekleştirmektedir. New York’un prestijli caz ve müzik kulüplerinde de performans sergilemeye devam eden sanatçı, aynı zamanda çeşitli müzik gruplarınında da yer almaktadır.


Eğitimin de en az performans kadar önemli olduğunu düşünen sanatçının, çeşitli ülkelerden birebir ve internet üzerinden öğrencileri bulunmaktadır. 

Dünyanın en büyük flüt derneği olan NFA’nın (National Flute Association) her yıl düzenlenen konferansında juri üyesi olup aynı zamanda da atölye çalışmaları düzenlemektedir. 

All Rights Reserved ©  2009 - 2015

PRESSPress.html
SCHEDULESchedule.html
CONTACTContact.html
DISCOGRAPHYDiscography.html
LESSONSLessons.html
PHOTOSPhotos.html
BIOBio.html
VIDEOSVideos.html